Téměř v každém článku se musíme zmínit o tom, že druhá půlka února/februára bude zdrcující, ovšem v dobrém smyslu slova. Spousta výrobců chytrých telefonů se totiž pochlubí svými novinkami a dalším v dlouhé řadě je i značka Nubia. Připravuje vydání telefonu Nubia Z40 Pro a už také zveřejnila termín, kdy na představovačku dojde. Nubia potvrdila na čínském trhu akci na 25. února od 14 hodin tamního času.

Zároveň s pozvánkou na prezentaci telefonu Nubia Z40 Pro výrobce uvedl, že jde o ten nejlepší foto mobil se skvělým designem. Těžko říci, zda tomu tak je, ale je pravdou, že na výtečnou foto výbavu telefonu upozorňuj jak tipaři, tak i Nubia ve svých upoutávkách. Před pár dny jsme měli možnost vidět teaser, který avizuje snímač Sony IMX787 s rozlišením 50 MPix, velikostí 1/1,3 palce, světelností f/1.6 a ohniskovou vzdáleností 35 mm. Zástupce značky Nubia zároveň dodal, že právě v telefonu Nubia Z40 Pro odehraje tento senzor svou světovou premiéru.

S výborně vybaveným hlavním fotoaparátem se úzce pojí i zajímavě designovaný modul kamery a vlastně i celkový vzhled telefonu. Modul je velký a zabírá celou horní třetinu zadního panelu. Respektive polovinu horní třetiny, ve které leží tři senzory a LED blesk. Druhou polovinu tvoří lesklý designový prvek s nápisem NUBIA. Ovšem nejen vzhled a foto výbava jsou tím, co dává telefonu punc prémiového zařízení. Můžeme čekat i vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a také podporu bezdrátového magnetického nabíjení. I zde si model Z40 Pro urve jedno prvenství, protože se stane prvním telefonem s Androidem a podporou magnetického nabíjení. Máme se tedy opravdu na co těšit.