Společnosti MediaTek se v poslední době velmi dobře daří a nutno dodat, že lví podíl na tomto úspěchu mají procesory z řady Dimensity. Loni na podzim MediaTek vydal svůj vlajkový čipset Dimensity 9000, který výrazně konkuruje Snapdragonu 8 Gen1 z dílen společnosti Qualcomm. Navíc mnozí výrobci chytrých telefonů jej použili a nebo chtějí použít pro své vlajkové stroje. Podobný osud zřejmě čeká i chystaný procesor Dimensity 8000. I na něj si dělá zálusk řada výrobců.

Procesor Dimensity 8000 MediaTek ušil na míru telefonům vyšší střední třídy. Nemá sice parametry vlajkové lodi, ale jeho výkon je na skvělé úrovni. Důkazem jsou podle tipaře, který si říká Digital Chat Station, i výsledky z benchmarkových testů Antutu. V nich získal procesor solidní celkové skóre 820230 bodů. Tímto výsledkem porazil Dimensity 8000 vlajkový procesor z loňského roku, Snapdragon 888. Ten má v Antutu zhruba 800000 bodů.

Slušný výkon a zřejmě i dobrá cena procesoru zlákala celkem dost výrobců telefonů. Navíc je tento čipset, a vlastně i jeho výkonnější bratr Dimensity 9000, připravený tak, aby byl energeticky úsporný bez snížení výkonu. Podle předchozích informací si na čipset Dimensity pro střední třídu brousí zuby společnosti jako jsou Oppo, Vivo, Xiaomi, Honor a nebo třeba Realme. Samozřejmě víme, že Antutu jsou jen syntetické testy a až běžná praxe odhalí skutečný výkon. Obecně ale lze už nyní říci, že může jít o zajímavou alternativou například k velmi populárnímu čipsetu Snapdragon 870.