Konec února bude opravdu nabitý, protože se dočkáme hned několika parádních telefonů. K nim si čerstvě můžeme zařadit už i modely řady OPPO Find X5. U těch se o únorovém termínu představení sice spekulovalo, ale až do dnešního dne jsme neměli nic oficiálně potvrzené. To už ale neplatí, protože dnes ráno zástupci firmy definitivně ohlásili, že novinka spatří světlo světa 24. února. Evidentně se tak snaží předběhnout konkurenty, kteří v hojné míře čekají až na vypuknutí veletrhu MWC 2022 v Barceloně. Ten své dveře otevře 28. února a OPPO tak získá pár dnů náskoku.

Jinak jsme se žádných dalších zásadních odhalení v oficiálních slovech firmy nedočkali. Telefony by měly dostat keramickou nano-vrstvu a definitivní je také použití nového ISP čipu MariSilicon X. Oficiální první snímky také potvrzují nepravidelný tvar zadního modulu fotoaparátu a také samozřejmě i certifikaci Hasselblad. Ale tou se už OPPO pochlubili už včera. Nová řada Find X5 by také měla mít minimálně dvojici modelů, protože dostaneme jak verzi se Snapdragonem 8 Gen 1, tak i s Dimensity 9000.

Find X5

S největší pravděpodobností půjde o základní a Pro varianty telefonu, takže se dají čekat i další odlišnosti ve výbavě kromě procesoru samotného. Ale ani to není jisté. Na internetu už se předběžně objevily i specifikace Find X5 Pro. Ty zahrnují třeba 6.67-palcový AMOLED LTPO QHD+ displej se 120 Hz, LPDDR5 RAM nebo až 512 GB vnitřní paměti. Případně 5000 mAh baterii s 80W klasickým a 50W bezdrátovým nabíjením, či odolnou certifikaci IP68. Parádní budou i fotoaparáty, 50 Mpx duo Sony IMX766 a 13 Mpx telefoto. Eventuálně 32 Mpx Sony IMX709 selfie snímač.