Loni na podzim se na čínský trh dostaly telefony řady Oppo Reno 7. Šlo o modely Reno 7, Reno 7 Pro a Reno 7 SE. Nyní to vypadá, že dojde k dalšímu rozšíření řady o model Oppo Reno 7 Z. A podle certifikací, které telefon zatím získal, půjde pravděpodobně o globální verzi. Nasvědčují tomu certifikace NBTC a TÜV Rheinland. Nově k nim přibyla i certifikace FCC. Díky certifikacím se můžeme domnívat, že uvedení telefonu na trh je na dohled.

Vraťme se ale zpět k certifikaci FCC. Tou Oppo Reno 7 Z prošel s kódovým označením CPH2343. Certifikační výpis toho ale o parametrech telefonu příliš neprozradí. Snad jen to, že jeho baterie má kapacitu 4500 mAh. Telefon běží na nadstavbě ColorOS 12.0.1 a jeho tloušťka je pouhých 7,49 mm při hmotnosti 173 gramy. Jde tedy o velmi “štíhlé” a lehké zařízení. Z nákresů, které jsou součástí výpisu pak zjistíme, že na levé hraně je kolébka hlasitosti a na pravé hraně pak tlačítko napájení.

Info o dalších parametrech nám ale zprostředkují tipaři a také testy Geekbench, které už má Oppo Reno 7 Z také za sebou. Víme tedy, že jej pohání procesor Snapdragon 480 Plus. Je to čipset postavený na 8nm výrobním procesu s podporou 5G sítí a GPU Adreno 619. Při testech Geekbench jej doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 11. Dále víme, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W a podle renderů, které se už dají na síti dohledat, je chystaný telefon vzhledem podobný modelu Oppo A96.