Sotva jsme si včera postěžovali, že stále čekáme až společnost Lenovo zveřejní termín představení herního telefonu Lenovo Legion Y90, máme ho tu. Po poměrně dlouhé době, kdy se tipaři předháněli v informacích o parametrech tohoto herního stroje a také výrobce na ně upozorňoval, je termín konečně venku. Prezentační akce v Číně je naplánovaná na 28. února/februára na 19 hodin tamního času. Je pravděpodobné, že na představovačce Lenovo uvede i herní tablet Legion Y700.

Díky mnoha zvěstem víme, že Lenovo Legion Y90 je pořádně našlapaný herní stroj. Má poměrně velký 6,92 palcový E4 AMOLED displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz a rozlišením 2460 × 1080 pixelů. Za skvělým výkonem stojí procesor Snapdragon 8 Gen1. Ten je spárovaný s až 18 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. S těmito parametry prošel testy Master Lu, kde získal velmi působivé skóre.

Legion Y90 má také vylepšený chladicí systém Frost Blade Cooling, který má údajně o 300 % vyšší chladicí kapacitu než jeho předchůdce. Duální baterie má celkovou kapacitu 5600 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 68 W. Díky tomu prý nabití akumulátoru trvá zhruba 36 minut. Můžeme čekat i stereo reproduktory s Dolby Atmos, hlavní fotoaparát s 64 MPix a 13 MPix snímači a přední 16 MPix kameru. A také design, který jednoznačně odkazuje na to, že jde o herní stroj. Výrobce zatím neprozradil, zda se Legion Y90 dostane i na globální trhy, ale podle tipařů je to prý možné. Mimo Čínu může mít obchodní název Lenovo Legion Phone 3.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.