Sotva jsme si včera postěžovali, že stále čekáme až společnost Lenovo zveřejní termín představení herního telefonu Lenovo Legion Y90, máme ho tu. Po poměrně dlouhé době, kdy se tipaři předháněli v informacích o parametrech tohoto herního stroje a také výrobce na ně upozorňoval, je termín konečně venku. Prezentační akce v Číně je naplánovaná na 28. února/februára na 19 hodin tamního času. Je pravděpodobné, že na představovačce Lenovo uvede i herní tablet Legion Y700.

Díky mnoha zvěstem víme, že Lenovo Legion Y90 je pořádně našlapaný herní stroj. Má poměrně velký 6,92 palcový E4 AMOLED displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz a rozlišením 2460 × 1080 pixelů. Za skvělým výkonem stojí procesor Snapdragon 8 Gen1. Ten je spárovaný s až 18 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. S těmito parametry prošel testy Master Lu, kde získal velmi působivé skóre.

Legion Y90 má také vylepšený chladicí systém Frost Blade Cooling, který má údajně o 300 % vyšší chladicí kapacitu než jeho předchůdce. Duální baterie má celkovou kapacitu 5600 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 68 W. Díky tomu prý nabití akumulátoru trvá zhruba 36 minut. Můžeme čekat i stereo reproduktory s Dolby Atmos, hlavní fotoaparát s 64 MPix a 13 MPix snímači a přední 16 MPix kameru. A také design, který jednoznačně odkazuje na to, že jde o herní stroj. Výrobce zatím neprozradil, zda se Legion Y90 dostane i na globální trhy, ale podle tipařů je to prý možné. Mimo Čínu může mít obchodní název Lenovo Legion Phone 3.