Dnes ráno se fanoušci čínské komety Realme konečně dočkali představení dvojice novinek hlavní značené řady a jak Realme 9 Pro, tak i 9 Pro+ jsou samozřejmě velmi zajímavé telefony. Jedná se ale o modely střední třídy, takže fajnšmekři raději vyhlíží modely vlajkové řady Realme GT2. Ty se v Číně představily minulý měsíc a protože firma obvykle dlouho nečeká, tak byla globální dostupnost jen otázkou času. A dnes můžeme s radostí prohlásit, že už známe i oficiálně potvrzený termín představení. Dočkáme se tak 28. února, pravděpodobně na veletrhu MWC 2022 v Barceloně.

Globální verze by se podle všeho neměly lišit od svých čínských sourozenců, takže si můžeme zrekapitulovat, co od telefonů můžeme očekávat. Základní Realme GT2 sice sází na loňský procesor Snapdragon 888, ale i ten má ještě stále co říci. Kromě něj je k mání 6.62-palcový FullHD+ AMOLED panel se 120 Hz obnovovací frekvencí, nebo 5000 mAh kapacita baterie se 65W nabíjením. Vše pak podtrhne slušná souprava fotoaparátů. Vzadu najdeme 50 Mpx + 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro, vpředu pak 16 Mpx selfie snímač.

Výkonnější Realme GT2 Pro pak už nabízí i letošní čipset Snapdragon 8 Gen 1, spolu s až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Stejně tak AMOLED displej naroste na 6.78-palců a rozlišení na QHD+. Baterie a nabíjení zůstanou stejné, ale fotoaparáty doznají podstatných změn. Ten hlavní nabídne dvojici 50 Mpx senzorů, doplněných o 3 Mpx makro. Třešničkou na dortu jsou pak poměrně velmi přívětivé ceny obou modelů. Ale je samozřejmě otázkou, zda přejití přechod na globální verzi. Jasno bude definitivně až na konci měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.