Před pár dny prosvištěla internetem informace o konkrétním datu představení nové high-end řady Honor Magic4, které mělo proběhnout 28. února na veletrhu MWC 2022 v Barceloně. Tyto informace se ale dočkaly spíše skeptického přijetí. O Honor4 se totiž v podstatě nic moc neví. A v dnešní době je velmi nepravděpodobné, že by firma dokázala svoji novinku tak dlouho úspěšně tajit. Dnes nám ale oficiální české zastoupení Honor vše potvrdilo a máme tak černé na bílém, že se na konci února nový Magic4 opravdu poprvé ukáže veřejnosti.

Minulá generace Magic 3 se v Číně předvedla v létě minulého roku a tak škarohlídi spíše od MWC 2022 čekali uvedení její globální varianty. Nakonec ale má spatřit světlo světa opravdu nová generace stylové řady a vzhledem k platformě představení se třeba počítá i s globální dostupností. I když jistý pesimismus mezi odborníky stále převládá. Nikdo by se tak moc nedivil, kdyby šlo jen o “předběžnou” představovačku telefonu s dostupností někdy v budoucnu. Už jsme přece jen pár takových měli možnost vidět. Ale kdo ví, třeba Honor překvapí.

Čínští experti už také přispěchali s údajnými rámcovými parametry těchto telefonů. A prý se chystá hned trojice modelů. Základní verze má mít 6.55-palcový AMOLED displej a čipset Dimensity 9000, Pro varianta pak Snapdragon 8 Gen 1 a větší 6.67-palcový displej, nu a nejvyšší Pro+ se prý pochlubí 6.78-palcovým panelem se 1440p rozlišením. Spekuluje se i o odolné certifikaci IP68, ale ta možná bude jen u vyšších modelů. Honor Magic4 také údajně bude klást důraz na foto-vybavení, včetně pokročilých možností optického zoomu. Tak budeme na konci února velmi zvědavi.