Rychlost nabíjení mobilních telefonů nám v poslední době pořádně poskočila, protože firmy konečně překonaly bariéru 100W. Aktuálním maximem je tak u některých high-end kousků 120W a to už pak telefon nabijete opravdu jen za pár minut. Otázkou pak zůstává, do jaké míry je podobný výkon nabíjení reálně nutný. Současnou průměrnou kapacitu baterie totiž pomocí 100W nabíjení plně dobijete za nějakých 20 minut. Samozřejmě ale velké značky láká další posunování hranic a samozřejmě pak i světové primáty. A Xiaomi podle všeho už testují k masovému nasazení novou 150W technologii.

Zvěsti o nové technologii začaly kolovat už před časem, ale Xiaomi podle všeho překonali první překážky a testování je tak už prý ve finální fázi. Jako první by ho teoreticky mohl dostat některý z modelů řady Xiaomi MIX 5, která je vždy připravena na prezentaci revolučních technologických možností. Ale pravděpodobně se dočkáme až někdy v průběhu druhého pololetí, protože vše ještě přece jen nějaký ten týden či měsíc potřebuje. Se 150W by se tak Xiaomi dostali do čela samotného pelotonu a atakovali 15 minutovou dobu nabíjení telefonu.

Uvidíme, jak s nárůstem rychlostí mobilního nabíjení zamíchají plány čínských regulačních úřadů. Ty totiž už před časem vyhlásily záměr zastropovat a regulovat rychlosti bezdrátového nabíjení a to klasické by mohlo teoreticky také brzy následovat. Ale to jsou samozřejmě jen spekulace. Velké firmy budou určitě pokračovat v přetahování s technologickými primáty. A fanoušek, vždy energeticky hladový, to jen přivítá. Ostatně, 15 minut na plné dobití telefon nezní špatně, že ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.