Tak už to máme černé na bílém, protože čínský gigant OPPO dnes na sociální síti Weibo oficiálně potvrdil své partnerství s legendární firmou Hasselblad. Švédská firma se už od nepaměti zabývá optikou a fotoaparáty, přičemž jim v minulosti věřila třeba NASA pro snímky povrchu měsíce. Na což ostatně odkazuje i dnes zveřejněný teaser od OPPO, ve kterém je do měsíčního prachu hezky otištěn jejich telefon. O této spolupráci se spekulovalo už nějaký ten pátek a dobře informovaní analytici měli dávno jasno, ale nikdy neublíží mít vše hezky oficiálně potvrzené.

OPPO tak do jisté míry „zdědili“ Hasselblad díky nedávné akvizici OnePlus. Protože byli to právě OnePlus, kteří poprvé minulý rok zatáhli Hasselblad do mobilního světa. A příznačně tak vše dnes oficiálně vyhlásil právě Pete Lau, bývalý šéf OnePlus a dnes viceprezident OPPO. Strategické partnerství firem je údajně podepsané na dobu tří let a první plody práce uvidíme už velmi záhy. Je totiž veřejným tajemstvím, že právě chystané OPPO Find X5 a Find X5 Pro už ponesou punc Hasselblad. A na trh pak dorazí již brzy.

 

Sluší se podotknout, že se pravděpodobně opět nebude jednat o optiku Hasselblad, ale o využití algoritmů a expertní kalibrace barev. Podobně na tom byly telefon OnePlus a u OPPO tomu asi nebude jinak. Čínský gigant má ale v oblasti mobilní fotografie našlápnuto opravdu pořádně, protože třeba nedávno představil vlastní NPU ISP MariSilicon X. Nemluvě o spekulacích ohledně revoluční pěti-osé optické stabilizace. Nadcházející generace vlajkových modelů Find X tak asi bude útočit na samotné čelo mobilního foto-pelotonu.