Další telefony, které se teoreticky mohou objevit ještě v tomto měsíci na čínském trhu jsou modely řady Oppo Find X5. Alespoň to tipaři odhadují a odhadují i to, že krátce po čínské představovačce je výrobce představí i globálně. Pro Čínu prý Oppo připravuje standardní verzi Find X5 a také model Oppo FInd X5 Pro. Na globálních trzích k nim údajně přibude i model Find X5 Lite. U něj ale prý půjde o přejmenovaný telefon Reno 7 5G.

Ovšem brzkému globálnímu uvedení telefonů řady Find X5 nasvědčuje i to, že se blíží veletrh MWC, který ve španělské Barceloně vypukne na konci měsíce a také to, že model Oppo Find X5 Pro v globální verzi prošel testy Geekbench. Že jde o globální verzi telefonu můžeme poznat podle kódového označení, se kterým byl telefon testován. Připomeňme, že čínské verze modelů Find X5 mají označení PFEM10 a PFFM10, kdežto globální verze mají kódová označení CPH2307 a CPH2305. Takže je zřejmé, že testy prošla globální verze. Pojďme se proto podívat, jaké parametry z testovacího výpisu vyčteme.

Testy prošel Oppo Find X5 Pro v globální verzi s procesorem Snapdragon 8 Gen1, který doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12. V Single-core testu získal telefon 966 bodů a ve více jádrovém testu pak 3383 body. K výsledkům testů na Geekbench 5 ještě doplníme i další parametry, které můžeme u tohoto modelu čekat. Je to 6,67 palcový AMOLED LTPO displej s Quad HD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále je to až 512 GB interního úložiště, baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou 80 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Rozhodně nesmíme zapomenout ani na NPU čip MariSilicon X pro optimalizaci obrazu. Zajímavě vypadá i hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix snímači Sony IMX766 a jedním 13 MPix senzorem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.