Na začátku tohoto měsíce potvrdila značka Infinix termín představení svého prvního telefonu s podporou 5G na indickém trhu. Jde o model Infinix Zero 5G a přesně jak výrobce avizoval, tak také učinil. Telefon je na světě a vzhledem k tomu, že došlo i na oficiální uvedení v Nigérii, jej můžeme považovat za globální telefon. I když těžko v této chvíli říci, zda se podívá například i do Evropy.

Hlavní parametry

Co se designu modelu Infinix Zero 5G týče, inspiraci najdeme u telefonů řady Oppo Find X3. Novinkový telefon má totiž podobně koncipovaný modul hlavního fotoaparátu. Čelní panel je svým vzhledem naopak klasikou, kterou jsme už viděli u mnoha jiných telefonů. Displej je typu IPS LTPS LCD, má úhlopříčku 6,78 palce, rozlišení 2460 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci až 120 Hz. Vzorkovací frekvence dosáhla na 240 Hz a jas na 500 nitů. Poměr stran je 20,5:9.

Už v předchozích upoutávkách výrobce upozorňoval na to, že použije procesor Dimensity 900. A je tomu přesně tak. Do prodeje jde jedna paměťová verze s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty až o 256 GB. Údajně je k dispozici také až 5 GB virtuální RAM. Baterie má solidní kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax, Bluetooth 5.2, GPS, GLONASS, Beidou, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků leží na hraně přístroje. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbu XOS 10.

Foto výbava, cena a dostupnost

Jak již bylo řečeno, modul hlavního fotoaparátu vzhledem připomíná modul telefonů Oppo Find X3. Jsou v něm tři snímače, kdy ten primární má rozlišení 48 MPix. Doplnil ho 13 MPix teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem a až 30× digitálním zoomem a 2 MPix senzor pro zachycení hloubky ostrosti. V modulu jsou i dva duální LED blesky. Přední kamera má 16 MPix a také duální LED blesk. Infinix Zero 5G jde na trh v barvách Cosmic Black a Skylight Orange, prodeje na indickém Flipkartu začínají 18. února/februára a cena je nastavená na 19999 indických rupií, což je zhruba 265 dolarů.