Nová řada telefonů Redmi K50 by se oficiálně v Číně měla představit už zítra a fanoušci jsou tak logicky jako na trní. Uvedena by měla být hned čtveřice modelů, ale ty největší očekávání jsou určitě kladena na Redmi K50 Gaming Edition. Tvůrci jsou si toho samozřejmě vědomi a tak nás už zhruba týden skoro každý den zásobují drobky informací o „výživném“ vybavení telefonu. Dnes se tak dostalo i na audio sféru a není velkým překvapením, že firma slibuje opravdu revoluční nášup.

O všem se jako obvykle zástupci Redmi rozhovořili na sociální síti Weibo, kde nejdříve rozebrali trochu té audio teorie. Podle jejich slov je většina mainstreamového audia limitována ve frekvenčním rozmezí 500 – 2000 Hz, což ji jednoznačně limituje. Absence vyšších (a samozřejmě i nižších) frekvencí znamená méně živý a nepřirozený produkovaný zvuk. Cílem je tak vytvoření optimální sestavy a kombinace, kde Redmi tvrdí, že se jim podařilo vše vyladit k naprosté spokojenosti. Reproduktory tak mají být rozděleny do menších jednotek, zodpovědných za vyvážení zvuku. To by se pak mělo pozitivně projevit například na lepší prostorovosti, která je zásadní třeba u 3D FPS her.

Řečí parametrů by pak Redmi K50 Gaming Edition mělo dostat duální symetrické reproduktory od JBL, samozřejmě vylepšené o podporu Dolby Atmos. Ale hlavním trumfem má být právě ono zmíněné revoluční „průlomové“ vyvážení a nastavení reproduktorů. Kromě toho prošla pořádným faceliftem i haptická odezva telefonu a superlativy prší i na ni. Tak budeme zvědavi, jak vše bude vypadat v reálném nasazení, vše podstatné bychom se ostatně měli dozvědět už zítra.