Během prosincové představovačky nám Xiaomi nenaservírovali pouze telefony řady Xiaomi 12, ale také i nový model chytrých hodinek. Xiaomi Watch S1 jsou „cibule“ s velmi stylovým designem a také více než solidní sestavou parametrů. Jejich globální představení už je také na spadnutí a možná dokonce předběhnou i zmíněné vlajkové telefony. Nebo se jich dočkáme pohromadě, to by asi také logicky dávalo smysl. Dnes se na internetu objevily už i nastřelené evropské ceny, pocházející z oficiálního listingu na německém Amazonu. A nejsou na první pohled ani nijak předimenzované.

Xiaomi Watch S1 mají kruhový ciferník s poměrně minimalistickým designem a jde stylově opravdu o velmi povedený kousek. Displej je 1.43-palcový AMOLED se 326 PPI, krytý safírovým sklíčkem a zasazený do těla z nerez oceli. Na výběr je pak kromě silikonového řemínku i mnohem pohodlnější kožený. Samozřejmostí je pak i plná sestava zdravotních senzorů nebo 117 cvičebních a fitness režimů. Potěší i GPS, 5ATM voděodolnost a dokonce i NFC čip. Doufejme že s podporou Google Pay. Vestavěná 470 mAh baterie by pak údajně měla vydržet až 12 dnů a dobijete ji pomocí magnetické nabíječky.

A jak tedy vypadá zmíněná prvotní cena ? Listing z německého Amazonu sice rychle zmizel, ale uvedených 195.08 euro vypadá poměrně reálně. Ostatně původní čínská verze se prodává za 1099 juanů, tedy zhruba 173 dolarů. Podle zasvěcených analytiků bychom se tak v Evropě pod 200 euro měli dostat a to nezní vůbec špatně. Tohle vypadá na velmi slušnou úroveň chytrých hodinek Xiaomi vyšší kategorie, i když nepůjde o úplný high-end. Ale třeba i na ten se jednou dostane i na našem trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.