Společnost Samsung má úspěšně za sebou představovačku svých vlajkových telefonů řady Galaxy S22, takže se teď může v klidu věnovat modelům střední třídy. Tyto telefony najdeme v řadách Galaxy M a Galaxy A. Tipaři už nějakou dobu hlásí, že Samsung chystá minimálně dva telefony ze série A, a jde o modely Galaxy A53 a Galaxy A73. Dokonce už odhadují i termíny jejich představení. Ovšem zdá se, že v přípravách jsou i modely Galaxy A33 a také Samsung Galaxy A23. A na posledně jmenovaný telefon se dnes podíváme.

Známý tipař @OnLeaks totiž zveřejnil několik renderovaných obrázků telefonu Samsung Galaxy A23, které odhalují jeho design. A rovnou řekněme, že vzhledem telefon příliš nepřekvapí, protože tento design najdeme hned u několika telefonů z řady Galaxy A z loňského roku. Rámečky kolem displeje s kapkovitým výřezem jsou relativně úzké, brada je širší. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení s integrovaným snímačem otisků. Na spodní hraně pak najdeme 3,5 mm audio jack, mikrofon, USB-C a mřížku reproduktoru. Hlavní fotoaparát leží v obdélníkovém modulu s oblými rohy. Takže opravdu žádné velké překvapení.

K renderům přidáme i několik parametrů, které také zatím tipaři jen odhadují. Displej má prý úhlopříčku zhruba 6,6 palce. Primární senzor hlavního fotoaparátu má údajně rozlišení 50 MPix a podporu OIS. Doplní jej 5 MPix širokoúhlý objektiv a dva 2 MPix senzory. A posledním odhadovaným parametrech jsou rozměry telefonu, které činí 165,4 × 77 × 8,5 mm.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.