Dnešek máme evidentně zasvěcený levným dostupným telefonům, protože byly představeny i dvě novinky tohoto ražení od Nokie. Oba modely Nokia G21 i Nokia G11 míří jednoznačně do nižší třídy telefonů, i když je tvůrci možná označí jako střední třídu. To by ale podle mého bylo příliš nadsazené. Oba kousky jsou si velmi podobné a v zásadě se liší jen foto výbavou a porcemi pamětí. Zatím také netušíme ani jejich reálnou dostupnost doporučenou cenu pro naše trhy, ale to by mělo být už záhy upřesněno.

Telefony nabídnou vůbec první Nokie, které nabídnou 90 Hz obnovovací frekvenci displeje. Bohužel se ale jedná o 6.5-palcový IPS s pouze HD+ rozlišením a lehce zastaralým kapkovitým vykousnutím. Design o oblými hranami a rohy je poměrně sympatický a tělo je vyrobeno z pevného polykarbonátu. Tvůrci se chlubí také několika extra vychytávkami, jako je například odemykání pomocí rozpoznání obličeje i s rouškou nebo respirátorem. Případně pak vychvalují čistý Android s příslibem dvou let systémových a tří let bezpečnostních aktualizací. Jen škoda, že telefony startují s předinstalovaným “jen” Androidem 11.

Poněkud exotický je i použitý procesor, protože Unisoc T606 přece jen tak často nevídáme. Velmi solidní by ale měla být výdrž 5050 mAh baterie v řádu zhruba tří dnů. Tu prodlouží i nový Superúsporný režim. A 18W nabíjení také určitě neurazí, podobně jako trojitý SIM slot se samostatnou microSD kartou. Ta bude potřeba zejména u nižšího modelu Nokia G11 který má 3GB+32GB / 4GB+64GB varianty, Nokia G21 pak nabídne 4 GB RAM a 64/128 GB. Vyšší model také přinese i lepší 50 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx fotoaparát a navíc i NFC čip. Osekaná verze si pak musí u hlavního foto-senzoru vystačit jen se 13 Mpx.