Značka Nubia chystá kromě vlajkového herního stroje Red Magic 7 také další vlajky. Jsou to telefony Nubia Z40 a Nubia Z40 Pro. Telefony může výrobce teoreticky představit už brzy, protože na oba modely začíná rozjíždět promo kampaň. Speciálně u verze Z40 Pro už avizoval, že dostane skvělý a výkonný portrétní fotoaparát s ohniskovou vzdáleností odpovídající 35 mm. A samozřejmě víme i o vlajkovém procesoru Snapdragon 8 Gen1.

Nu a dnes se na Weibo objevila další oficiální upoutávka na další zajímavou specifikaci, kterou telefon Nubia Z40 Pro bude mít. Nemluvíme o ničem jiném než o podpoře bezdrátového magnetického nabíjení. Tento parametr je o to zajímavější, že si urve i své prvenství. Model Z40 Pro se totiž může stát prvním telefonem s Androidem, které má podporu takového nabíjení.

Samozřejmě společnost Apple technologii bezdrátového magnetického nabíjení MagSafe pustila na trh už v roce 2020 při vydání řady iPhone 12. A dokonce i značka Realme loni představila své bezdrátové magnetické nabíjení v souvislosti s konceptem telefonu Realme Flash. Ale jak víme, Realme toto nabíjení zatím nepřipravila pro komerční využití. Proto tedy Nubia Z40 Pro bude prvním telefonem s Androidem a magnetickým nabíjením. Jaký výkon ale má toto magnetické bezdrátové nabíjení značky Nubia zůstává v utajení. Připomeňme, že Realme představilo nabíjení s výkonem 50 W.