Firma TCL prodává své telefony i na našem trhu, i když žádných monstrózních úspěchů zrovna nedosahuje. Jejich kousky patří spíše mezi ty raritní a orientují se zejména na nižší dostupné cenové kategorie. Tam patří i novinkový model TLC 30 SE, který je první vlaštovkou z řady TCL 30. Ta by měla nabídnout hned několik zajímavých kousků, ale ten první k nim zrovna nepatří. Jde oficiálně o nižší střední třídu, ale osobně bych jej spíš zařadil do té nejnižší kategorie. Má sice pár zajímavých parametrů, ale jako celek toho opravdu mnoho nenabídne.

Pro začátek totiž disponuje 6.52-palcovým IPS displejem, který má jen HD+ rozlišení, tedy 1600 x 720 pixelů. A to je na dnešní dobu prostě a jednoduše slabé. Stejně tak procesor Helio G25 se 3 GB / 4 GB RAM je velmi dietní a nabídka vnitřní paměti dokonce začíná na archaických 32 GB. Samozřejmě je pak k mání i 64 GB nebo 128 GB a telefon podporuje i rozšíření pomocí microSD karty. Solidní je alespoň foto-výbava, kde hlavní 50 Mpx senzor dostane kolegy 2 Mpx makro a 2 Mpx senzor hloubky pole. Případně ještě 8 Mpx selfie kamerku. Baterie s kapacitou 5000 mAh umí jen 15W nabíjení, ale aspoň telefon dorazí už přímo s Androidem 12.

Za něco podobného své peníze asi jen tak jednoduše nikdo utrácet nebude a tak se čekala opravdu nízká cena. To nakonec není až tak pravda, protože se hovoří o cenové hladině kolem 213 dolarů. Doufejme za nějakou z vyšších paměťových verzí, protože 3GB+32GB by za podobné peníze byla malým zločinem. TCL 30 SE je určen pro globální trhy, ale pravděpodobně brzy upadne v zapomnění.