Čínští fanoušci značky Realme se už nějaký ten pátek radují z telefonů řady Realme GT 2. My, evropští příznivci, na tyto telefony stále čekáme. Ovšem čekání už nebude dlouhé protože v minulém měsíci viceprezident značky hlásil, že globální představovačka je na spadnutí a konkrétně se zmínil o evropském a indickém trhu. Oba telefony z řady GT 2 už za sebou mají všechny potřebné certifikace pro uvedení na trhy mimo Čínu, takže zbývá jediné, a tím je oznámení přesného termínu představení.

Kromě certifikací má globální model Realme GT 2 za sebou i prověrku na benchmarkové platformě Geekbench. V testovacím výpisu figuruje telefon s kódovým označením RMX3311. Kromě toho můžeme také zjistit, jaký procesor výrobce pro globální verzi použil a jaká je kapacita operační paměti. Výpis uvádí, že telefon pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s architekturou tří clusterů, konfigurací jader 1/3/4, základním taktem 1,80 GHz a označením “lahaina”.

Víme tedy, že je to čipset Snapdragon 888. Takže na postu procesoru se u globálního Realme GT 2 žádná změna nekoná. Geekbench prošla verze s 12 GB operační paměti, ale je pravděpodobné, že se dočkáme i verze s 8 GB RAM, stejně jako na čínském trhu. Pokud tomu tak bude, můžeme počítat i s 128/256 GB interní paměti. Telefon při testech běžel na systému Android 12. A jak vypadá skóre? V Single-core testu globální verze nasbírala 1127 bodů a ve více jádrovém testu pak 3355 bodů. Očekáváme, že Realme může řadu GT 2 představit v tomto měsíci na veletrhu MWC v Barceloně.