Měsíc únor/február se každým rokem nese v duchu veletrhu MWC, který probíhá ve španělské Barceloně. Dva roky pandemie koronaviru jej ale přesunuly do online prostoru. Ovšem letos, za přísných hygienických opatření, se vystavovatelé zase sejdou v Barceloně. Mezi výrobci chytrých telefonů nebude chybět ani značka Honor, která svou účast potvrdila na konci ledna/januára. Co ovšem na MWC představí tipaři zatím jen odhadují. Mezi vážnými adepty ale byla i řada telefonů Honor Magic 4.

CEO značky Honor, pan George Zhao, nově na Facebooku vydal další teaser, který opět zve na veletrh MWC s tím, že zde dojde na představení vlajkového telefonu s procesorem Snapdragon 8 Gen1. A opět je hlavním sloganem upoutávky věta ” The Power of Magic”. Z ní ale ani teď nevyčteme, zda ve Španělsku Honor představí vlajkový model Honor Magic 4 nebo třeba skládací telefon Magic V, který je momentálně v prodeji jen na čínském trhu.

Na pomoc ale přichází tipař @Rodent950, který na Twitteru sdílí benchmarkové srovnání výkonu telefonu Honor Magic 4 a vlajkového Samsungu Galaxy S22 Ultra. Z tohoto souboje vychází Magic 4 vítězně jak v Single-core testu, tak i ve více jádrovém testu. Samozřejmě jde jen o syntetické testy, které se mohou dost lišit od reálného používání. A vlastně ani tato srovnávačka nenaznačila, zda Honor Magic 4 výrobce na MWC uvede. Přesto existuje skutečně velká šance, že si Honor tuhle příležitost pro uvedení své vlajky ujít nenechá.