Společnost Lenovo nás už nějakou dobu připravuje na uvedení herního telefonu Lenovo Legion Y90. Na síť se už dostala dvě promo videa, která upozornila na design telefonu a některé z jeho parametrů. Ovšem termín, kdy přesně dojde na představení zatím Lenovo neuvedlo. Je proto celkem zajímavé, že na čínské síti zveřejnil produktový manažér společnosti, pan Lin Lin, snímek obrazovky herního stroje a s ním i jeho hlavní parametry.

Nutno říci, že snímek potvrdil to, co jsme už věděli. To, jaký procesor Lenovo Legion Y90 pohání, už totiž výrobce avizoval. Ale připomeňme, že jde o vlajkový Snapdragon 8 Gen1. U telefonu, který produktový manažér ukazuje, jej doplnilo 18 GB operační paměti LPDDR5, 4 GB virtuální RAM a 640 GB interní paměti. Kapacita interního úložiště je v tomto případě poskládaná z 512 GB UFS 3.1 a 128 SSD. Samozřejmě na trh půjdou i verze s jinou paměťovou konfigurací.

Na snímku dále vidíme, že displej je typu AMOLED se 144 Hz obnovovací frekvencí a až 720 Hz vzorkovací frekvencí s možností dotyku více prsty. Baterie má kapacitu 5600 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 68 W. Telefon běží na nadstavbě ZUI 13, která je založená na systému Android 12. Z předchozích zpráv výrobce víme, že Lenovo Legion Y90 dostane vylepšení vzduchové chlazení se dvěma výkonnými ventilátory s prouděním vzduchu rychlostí 180,65 cm3/s. A jako správný herní telefon bude mít i čtyři ultrazvuková herní tlačítka a dvě kapacitní tlačítka na zadním panelu. Ve výbavě prý nechybí ani dva stereo reproduktory s Dolby Atmos. Co ale stále chybí je oznámení, kdy bude tento herní telefon představen.