Už poměrně dlouho tipaři upozorňují na to, že společnost OnePlus chystá svůj první tablet. Tablet OnePlus Pad tipaři zmiňovali krátce poté, co se OnePlus spojil se společností Oppo a podal si u evropského patentového úřadu žádost o ochrannou známku OnePlus Pad. Stalo se tak loni v létě a všichni věřili, že se tablet objeví v průběhu roku 2022. Ovšem podrobností o jeho parametrech nebo designu na síti mnoho není.

Každopádně dnes se tablet OnePlus Pad objevuje znovu na scéně na stránkách 91Mobiles, které ve spolupráci s tipařem Yogeshem Brarem poukazují na jeho softwarovou výbavu. Tipař uvádí, že tablet poběží na předinstalovaném operačním systému Android 12L. Jak již víme, tento systém je ušitý přímo na míru skládacím telefonům a tabletům. Uživatelské rozhraní přesně vyhovuje zařízením s vyšším poměrem stran a není roztažené jako u stávajícího systému Android.

Bohužel tipař nic víc k OnePlus Pad neuvedl. Snad jen to, že znovu potvrdil, že na uvedení tabletu může dojít v prvním kvartálu letošního roku a následně se, tedy v průběhu prvního pololetí 2022, dostane i na indický trh. Co se specifikací týče, víme toho dnes stejně málo, jako před půl rokem. Tehdy se šířily zvěsti, že chystaný OnePlus tablet může mít podobné parametry jako Oppo Pad. I o něm se totiž spekuluje, že jej výrobce letos představí. Ale v této chvíli jde opravdu jen o nepodložené zprávy, takže počkejme, zda OnePlus přece jen neodhalí nějaké podrobnější info.