Uvedení telefonů řady Redmi K50 je na spadnutí. Včera CEO značky, pan Lu Weibing, nenápadně naznačil, že nejdříve představí herní model a může to být už během příštího týdne. Po něm budou následovat i další modely této série, mezi nimi samozřejmě nechybí ani Redmi K50 Pro. Protože jde o prémiový telefon, je na síti docela v kurzu. Zhruba před měsícem jsme viděli transparentní zadní kryt pro model K50 Pro a na jeho základě vyvedené renderované obrázky.

I dnes se ale podíváme na design zadního panelu telefonu Redmi K50 Pro. A opět za to vděčíme snímkům zadního krytu, které se objevily na čínské síti. Obrázky vypadají poměrně profesionálně a nutno dodat, že se mírně liší od snímků, které jsme viděli před měsícem. Modul hlavního fotoaparátu je celkem velký a složený ze základního obdélníku s LED bleskem. Na něm leží čtverec, kde jsou v kruhovém ohraničení poskládané tři snímače do tvaru trojúhelníku. Modul hlavní kamery, jak se zdá, poměrně dost vystupuje nad úroveň zad.

Ze snímků je také jasně patrné, že na pravé hraně telefonu najdeme kolébku hlasitosti a pod ní také tlačítko napájení. To zjevně slouží jako snímač otisků prstů. V podstatě stejně na to byly i modely série K40. Boční snímač otisků je zřejmě malý kompromis pro nižší cenu. Je proto také pravděpodobné, že stejný design modulu hlavní kamery a boční snímač otisků dostane i standardní model K50. Ten ale může mít modul kamery menší a užší. Každopádně už brzy zjistíme, zda je tomu tak. Uvedení telefonů očekáváme do konce tohoto měsíce.