Včera šéf značky Redmi naznačil, že uvedení herního telefonu Redmi K50 Gaming Edition je na spadnutí. Sice nepotvrdil přesný termín, ale fanouškům na jejich dotazy odpověděl, že k představení dojde možná už příští týden. A měl rozhodně pravdu. Redmi totiž před chvílí na svém oficiálním Weibo účtu zveřejnilo upoutávku s termínem představovačky. Je tedy potvrzeno, že herní telefon spatří světlo světa na čínském trhu 16. února/februára v 19 hodin tamního času.

Na pozvánce na prezentační akci je i snímek zadního panelu telefonu Redmi K50 Gaming Edition. Design modulu hlavního fotoaparátu naznačuje, že jde o herní stroj. Také LED blesk, který leží na pravé straně kamery má stylizovaný tvar blesku a můžeme si všimnout i herních tlačítek. Vzhled je tedy hodně podobný loňskému hernímu stroji Redmi K40. Kromě toho výrobce avizuje, že jde o velmi výkonný herní telefon s vylepšeným chladícím systémem pro skvělý odvod tepla při intenzivním hraním her.

Zároveň s pozvánkou na představovačku vydalo Redmi i další upoutávky. Podle nich výkon hernímu Redmi K50 Gaming zajistí procesor Snapdragon 8 Gen1 a pro kvalitní odvod tepla je připravený duální VC chladící systém s grafitovými gely. Jedna z upoutávek také avizuje LPDDR5 RAM a úložiště UFS 3.1. Vzhledem k tomu, že je uvedení za dveřmi očekáváme, že nás výrobce v nadcházejících dnech zahrne dalšími teasery a promo kampaní. Ta se může týkat i dalších telefonů z řady K50 a doufáme, že bude také odtajněn termín jejich uvedení.