Sotva pár hodin před oficiálním uvedením procesoru Snapdragon 8 Gen1 hlásila značka Nubia, že má v plánu připravit hned tři vlajkové telefony s tímto čipsetem. O dvou z nich, herních strojích Red Magic 7 a Magic 7 Pro, se mluví poměrně dost a navíc víme, že je Nubia představí už 17. února/februára. Představovačka je tedy doslova na dohled, takže je správný čas podívat se i na třetí chystaný telefon, kterým je Nubia Z40.

Je docela možné, že i telefon Nubia Z40, případně i jeho Pro verze, bude uveden už brzy. Sice zatím nevíme, zda má potřebné certifikace, ale právě nyní prošel testy na benchmarkové platformě Geekbench. Tam se objevil s kódovým označením ZTE NX701J. Z testovacího výpisu vyčteme, že telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen1. Ale to samozřejmě není vůbec žádné překvapení. Při testech čipset doplnilo 16 GB operační paměti a systém Android 12. V souvislostí s kapacitou RAM předpokládáme, že interní úložiště dosáhne až na 512 GB. V Single-core testu nasbíral telefon Nubia Z40 celkem 1228 bodů a ve více jádrovém testu pak 3379 bodů.

Kromě výstupu z testování na Geekbench ale o chystaném vlajkovém stroji nevíme celkem nic. Můžeme ale o některých parametrech zkusit spekulovat. Je možné, že výrobce telefon vybaví vylepšeným chladícím systémem a baterií se slušnou kapacitou a podporou rychlého nabíjení s vysokým výkonem. Očekávat můžeme i velmi dobrou foto výbavu a zajímavý design. To vše totiž nabízí i loňský model Nubia Z30 Pro, ze kterého může letošní standardní model vycházet. Ale počkejme na to, co nám o chystaném telefonu prozradí samotný výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.