Oslavy čínského Nového roku pomalu končí. Pro nás to znamená jediné, a to sice to, že se mnozí výrobci chytrých telefonů vrhnou na uvedení svých novinek. Mezi nimi je i značka Redmi, která připravila řadu Redmi K50 a postupně jednotlivé modely už chystá na trh. Včera jsme mohli zjistit, jaké ceny u těchto telefonů odhadují tipaři a dnes se podíváme, kdy a v jakém pořadí Redmi telefony představí. Už delší dobu se proslýchá, že jako první se na trh podívá vlajkový herní stroj Redmi K50 Gaming. To v podstatě potvrdil i CEO značky, pan Lu Weibing.

Weibing totiž na čínské síti oznámil, že vlajková loď řady Redmi K50 se špičkovým výkonem bude už brzy k dispozici. A mezi řádky v komentářích pod tímto oznámením naznačil, kdy by telefon Redmi K50 Gaming mohl být uveden. Jeden z fanoušků značky se v komentářích zeptal, zda uvedení vlajkového stroje proběhne 25. února/februára nebo až 28. února. Weibing na to lakonicky odpověděl: “Ne tak pozdě.” To tedy znamená, že herní Redmi K50 může výrobce teoreticky představit už příští týden. Zároveň už nyní Redmi stahuje z prodeje modely řady K40, přičemž model K40 Pro je v Číně zcela vyprodaný.

V závěru ještě připomeneme parametry, které zatím u herního Redmi K50 známe. Rozměry telefonu jsou 162 × 76,8 × 8,45 mm při hmotnosti 210 gramů. Displej má úhlopříčku 6,67 palce a jde zřejmě o zakřivený OLED panel s rozlišením FullHD+. Chrání jej sklo Gorilla Glass Victus. Herní stroj pohání procesor Snapdragon 8 Gen1, baterie má kapacitu 4700 mAh a podporu 120 W nabíjení. Neměla by prý chybět herní tlačítka a snímač otisků uložený na hraně přístroje. Foto výbava obnáší 16 MPix přední kameru a hlavní fotoaparát s 64 MPix, 13 MPix a 2 MPix senzory.