Podobně jako značka Redmi chystá představení svého vlajkového herního stroje, také Nubia plánuje představovačku novinkového herního modelu Red Magic 7. V podstatě už v lednu/januári avizovali, že jej oficiálně představí v únoru/februári, jen jsme neznali přesné datum. To se ale dneškem mění. Na čínské síti už totiž visí pozvánka na prezentaci, která proběhne v Číně 17. února v 15 hodin tamního času. Navíc obrázek na teaseru nenechá nikoho na pochybách, že se na svůj debut chystá herní telefon.

Co ovšem z upoutávky nevyčteme je informace, zda Nubia představí jen model Red Magic 7, nebo i jeho bratry Magic 7 Pro a Magic 7R. V loňské řadě Red Magic 6 totiž modely Pro a R6 byly. Tipaři zatím odhadují, že dojde na uvedení Red Magic 7 a Red Magic 7 Pro. Oba telefony se už objevily na čínských certifikačních platformách s kódovými označeními NX679J a NX709J. Podle certifikace 3C mohou oba stroje podporovat super rychlé nabíjení s výkonem 165 W.

Certifikační výpis Tenaa zase prozradil, že standardní model má 6,8 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 165 Hz. Do obrazovky je integrovaný i snímač otisků prstů. Výrobce vsadil na vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1, který doplní až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Kapacita baterie se může pohybovat kolem 4500 mAh a primární senzor hlavního fotoaparátu má rozlišení 64 MPix. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Magic UI.