Dnes jsme se už podívali na termíny představení telefonů Redmi K50 Gaming a Red Magic 7. Ovšem na své uvedení čeká i další vlajkový model. Pochází z dílen společnosti Motorola a loni zazářil na čínském trhu jako první telefon s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Ano, mluvíme o Moto Edge X30. Ten letos poputuje na globální trhy s názvem Moto Edge 30 Pro a podle odhadů tipařů na jeho globální prezentaci dojde ještě v tomto měsíci.

Nutno říci, že odhady tipařů byly správné. Společnost Motorola na svém oficiálním twitterovém učtu potvrdila, že plánuje akci na 24. února/februára. Z oznámení se sice nedozvíme, co přesně hodlá Motorola uvést, tedy snad kromě toho, že půjde o telefon z řady Edge. Je proto nasnadě, že dojde na globální uvedení modelu Edge 30 Pro.

O globální verzi Edge 30 Pro už víme, že je v podstatě naprosto stejná jako ta čínská a jiný je jen název. Design se naopak nezměnil vůbec, ale k jedné malé změně přece jen může dojít. Tipaři totiž odhadují, že výrobce přesune snímač otisků prstů z hrany přístroje pod jeho displej. Ten má 6,7 palce a je typu OLED s rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 144 Hz a vzorkovací frekvencí 576 Hz. Není třeba dodávat, že i globální verzi pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 s až 12 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 68 W nabíjení. Foto výbavu zastupuje přední 60 MPix kamera a hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix snímači a jedním 2 MPix senzorem. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou My UI.