Včera jsme se od marketingového šéfa značky Honor dozvěděli, že dnes oznámí další produkt z řady Honor 60. Samozřejmě jsme čekali, že nepůjde o nic jiného, než o telefon Honor 60 SE. Ten totiž značka na konci loňského roku neuvedla společně se standardním a Pro modelem. A je to přesně tak. Dnes je na světě také model SE. Pojďme se proto podívat, co nám nový telefon nabídne.

Cena a dostupnost

Přestože byl dnes Honor 60 SE představen, výrobce odtajnil jen některé z parametrů, cenu a dostupnost telefonu. Víme tedy, že model SE jde na čínský trh ve dvou paměťových verzích. Je to 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Předběžné objednávky již běží a prodeje odstartují 18. února/februára. A nesmíme zapomenout ani na ceny. Verze s 8/128 GB stojí v Číně 2199 jüanů, což je zhruba 346 dolarů. Verze s 8/256 GB je mírně dražší a přijde na 2499 jüanů, tedy na zhruba 393 dolary.

Hlavní parametry

Výrobce kromě toho dnes také potvrdil, že displej telefonu má vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz a obrazovka je zakřivená. Dále máme potvrzené i rychlé nabíjení s výkonem 66 W a 64 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu. Snímky modelu Honor 60 SE ukazují, že modul hlavní kamery je čtvercový a leží v něm tři snímače a LED blesk. Přední kameru naopak najdeme v „díře“ ve středu horní části obrazovky. Tím máme výčet toho, co Honor k novému telefonu řekl za sebou.

Něco málo ale přidali i tipaři. Podle nich je displej typu OLED s úhlopříčkou 6,67 palce a rozlišením 2340 × 1080 pixelů. Procesorem je údajně Dimensity 900 a operačním systémem Android 11 s nadstavbou Magic UI 5.0. Kromě 64 MPix senzoru má hlavní fotoaparát i 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix snímač hloubky ostrosti. Přední kamera má rozlišení 16 MPix, baterie má kapacitu 4300 mAh a snímač otisků leží v displeji.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.