AnTuTu hodnotí výkon smartphonů pravidelně v bodech díky svému internímu systému. Činí tak pravidelně a každý měsíc ukazuje na ty nejvýkonnější smartphony. Leden 2022 je za námi a je čas se podívat na nejvýkonnější zařízení v táboře Androidu. Hodnocení nejlepších telefonů v lednu je zajímavé, protože doznalo velkých změn v důsledku příchodu vlajkových lodí s procesorem Snapdragon 8 Gen 1 na trh.

ANTUTU: 10 NEJVÝKONNĚJŠÍCH HIGHEND SMARTPHONŮ V LEDNU 2022

Antutu

Prvních sedm míst obsadily smartphony založené na nejnovější 4nm platformě Qualcomm. Nejlépe z nich si vedl iQOO 9 Pro s 12/512 GB paměti. Podle výsledků testu dokázal smartphone získat 1 020 974 bodů. iQOO 9 obsadil s malým odstupem druhé místo a jeho výsledek činil 1 020 156 bodů. Do první trojice se podařilo dostat i Realme GT 2 Pro, kterému se v benchmarku rovněž podařilo získat více než 1 milion bodů.

Čtvrté místo obsadil OnePlus 10 Pro a za sebou nechal Xiaomi 12 Pro. Šestou příčku obsadila Motorola Edge X30, která se stala prvním smartphonem na trhu s čipem Snapdragon 8. generace. Xiaomi 12 se podařilo proniknout na sedmou pozici. Vlajkové lodě z loňského roku, které dostaly čipset Snapdragon 888+, dokázaly udržet osmou až desátou příčku. Black Shark 4S Pro, Nubia Red Magic 6S Pro a iQOO 8 Pro.

10 NEJLEPŠÍCH SMARTPHONŮ STŘEDNÍ TŘÍDY V LEDNU 2022

Antutu

Pokud se bavíme o desítce nejvýkonnějších zařízení střední třídy, pak zde zase tolik změn neproběhlo. V tomto segmentu se v poslední době neobjevily žádné nové čipsety, takže podle očekávání nedošlo k žádným výrazným změnám. Potvrzuje se, že nejvýkonnějším čipem ve střední třídě je Snapdragon 778G. Zařízení s tímto procesorem, včetně verze Snapdragon 778G+, si v žebříčku připsala osm míst z deseti.

První tři příčky obsadily modely iQOO Z5, Honor 60 Pro a Oppo Reno7 5G. Na čtvrtém místě máme Xiaomi Mi 11 Lite, jediné zařízení s platformou Snapdragon 780G. Pátý je Xiaomi Civi, šestou pozici obsadil Honor 60; a sedmé místo obsadil Honor 50 Pro. Honor 50, Oppo Reno6 5G a Huawei Nova 9 obsadily osmou až desátou příčku.

Mějme na paměti, že toto hodnocení je specifické pro čínský trh a globální žebříček se teprve objeví. Nebude se však příliš lišit, pokud jde o procesory, které dominují trhu.