Společnost Samsung připravuje dva telefony ze své produktové řady Galaxy A. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně populární sérii, ve které jsou zařazeny modely střední třídy s celkem dobře vyváženým poměrem cena/výkon, je o ně vždy zájem. Mezi momentálně chystané modely patří Samsung Galaxy A53 a Galaxy A73. Výrobce je zpravidla uváděl zároveň, ale letos tomu zřejmě bude jinak.

V případě telefonu Samsung Galaxy A53 už víme, že má za sebou certifikaci Tenaa, NBTC a FCC. Díky tomu známe některé z jeho parametrů a viděli jsme i jeho renderované snímky. Ovšem o modelu Galaxy A73 zatím nic moc nevíme. Důvodem, že se tipaři zatím příliš o model Galaxy A73 nezajímají, může být i jeho odložené představení. Alespoň se to dočteme na Twitteru, kde tipař Anthony upozorňuje na pozdější uvedení tohoto telefonu. Samsung jej prý představí až měsíc poté, co uvede model Galaxy A53. Představní Galaxy A53 může proběhnout v březnu/marci a telefon Galaxy A73 tedy půjde na trh v dubnu/apríli.

A jaké specifikace tipaři u telefonu Galaxy A73 očekávají? Je to 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Baterie má prý kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Hlavní fotoaparát má čtyři snímače, kdy ten primární má rozlišení 108 MPix. Jako procesor výrobce údajně použil Snapdragon 750G s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Čeká se i odolnost podle certifikace IP67 a operační systém Android 12 s nadstavbou One UI.