Řada Redmi K50 patří k těm telefonům, které netrpělivě vyhlíží řada fanoušků a potenciálních kupců. Je to dáno i tím, že v sérii najdeme modely spadající jak do střední třídy, ale i ty, které řadíme mezi prémiové. Stejně tak ceny telefonů jsou různé a zpravidla jde vždy o dobře vychytaný poměr cena/výkon.

Leccos o chystaných telefonech Redmi K50 už víme a víme i to, že je výrobce bude na trh pouštět postupně a začne zřejmě herním modelem K50 Gaming s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Ale řada Redmi K50 má i další stroje, kterými jsou, standardní verze K50, dále K50 Pro a také K50 Pro Plus. Hovoří se i o speciální edici K50 Super Cup, ale v tomto případě může jít o už zmiňovaný herní telefon K50 Gaming. Každopádně telefonů je tolik, že si každý může vybrat podle svých představ a stavu svého konta. A na ceny, které telefony dostanou na čínském trhu, se dnes podíváme trochu podrobněji.

Odhadované ceny

Ceny všech telefonů z řady Redmi K50 na Twitteru zveřejnil tipař, který si říká Sam. K cenám přidal i procesory, které jednotlivé telefony pohání a také rychlost jejich nabíjení. Takže pojďme na to. Redmi K50 je osazený procesorem Snapdragon 870 a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. Cena telefonu v Číně prý začíná na 1999 jüanech, což je zhruba 314 dolarů. Model Pro pohání Dimensity 8000 a má podporu 66 W nabíjení. Cena začíná na 2699 jüanech, tedy v přepočtu na zhruba 424 dolarech.

Model Pro Plus dostane čipset Dimensity 9000 a 120 W nabíjení. Jde tedy o prémiové zařízení s cenou začínající na 3299 jüanech, tedy zhruba 519 dolarech. A poslední vlajkový herní telefon Gaming s procesorem Snapdragon 8 Gen1 a 120 W nabíjením prý přijde na 3499 jüanů, což je zhruba 550 dolarů. Samozřejmě se bavíme jen o odhadovaných cenách, které nakonec mohou vypadat jinak. Takže počkejme co na to výrobce, který snad už brzy oznámí, kdy přesně a které modely představí nejdříve.