Tipaři se v posledních dnech celkem dost věnovali chystanému telefonu Infinix Zero 5G. Dost možná proto, že jde o první model s podporou 5G sítí této značky a také proto, že je jeho uvedení na dohled. Představení mělo podle prvotních odhadů proběhnout na indickém trhu 8. února/februára, ale zdá se, že jej výrobce o něco málo posunul.

Na indickém Flipkartu totiž výrobce spustil stránku, na které upozorňuje, že telefon oficiálně představí až 14. února ve 12 hodin tamního času. Navíc totéž avizuje i na oficiálním twitterovém účtu Infinix India. Kromě upoutávky na představovačku najdeme na stránkách i potvrzení některých parametrů, o kterých zatím tipaři jen spekulovali. Co tedy výrobce o své telefonu říká? Zmiňuje hlavně procesor, který Infinix Zero 5G pohání. Je jím čipset Dimensity 900 a je potvrzená je i podpora třinácti 5G pásem.

Infinix zveřejnil i výsledky Dimensity 900 z Antutu a porovnává jej s čipsety Dimensity 810 a Snapdragon 695. Je jasné, že skóre použitého procesoru je nejvyšší, jinak by na něj neupozorňovali. Stránky dále upozorňují i na trojitý fotoaparát s primárním 48 MPix snímačem a podporou AI. A samozřejmě i netradičně designovaný modul hlavní kamery. My z dřívějška víme, že displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,67 palce, FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 33 W nabíjení. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou XOS a odhadovaná cena je prý nižší než 20000 indických rupiích, což je zhruba 268 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.