Máme tu první únorový víkend, ve kterém samozřejmě nemohou chybět naše tipy na zajímavosti z naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Trojice tipů se dnes zaměří na šikovné pomůcky pro výrobu nebo cokoliv spojeného s nápoji. Nejen v zimních měsících totiž oceníte pořádně horký čaj nebo espresso kávu kdekoli a kdykoli. A pro hračičky a nadšence se bude určitě hodit i možnost stát se profesionálním barmanem s vlastnoručně vyrobenými koktejly. Takže se do toho pusťme, všechny kousky jsou samozřejmě za velmi zajímavé ceny přímo z Aliexpressu.

Kapesní mašinka na espresso

Jako první máme něco pro všechny kávové fanatiky. Skoro kapesní Wacaco Nanopresso vám totiž umožní vychutnat espresso opravdu kdekoli. Jde rozměrově opravdu o „nano“ gadget, protože má na délku jen 15,6 cm a váží jen 336 g. I tak ale získáte slušnou kapacitu na 80 ml vody a 8 g kávy. Presovač zvládne vyvinout tlak až 18 barů a vše je podtrženo jednoduše čistitelným filtrem. V ceně dostanete i přenosný pytlíček, takže můžete vzít tuto mašinku na espresso opravdu kamkoli. Momentálně je k mání za 84.58 dolarů, ale to je jen drobná daň za čerstvé espresso kdekoli.

Indukční zahřívátko

Udělat si při práci s počítačem šálek dobrého čaje je určitě vždy dobrý nápad. Ale při ponoření do práce či hry často na čaj zapomenete a ten tak stihne bleskurychle vychladnout. Řešením se může velmi jednoduše stát indukční zahřívací podložka, která s výkonem 200W zvládne opravdu hodně. Můžete s ní udržovat nápoj v teplotách od 45°C až teoreticky po vařící vodu. Podstavec se navíc automaticky zapne při položení nápoje a vypne po jeho odebrání. Bonusem je pak kompletní voděodolnost. Díky indukci navíc nejste omezeni při zahřívání jen na sklo nebo kov. V nabídce je hned několik slušivých designů tohoto zahřívátka, které přijde jen na 39.39 dolarů.

Barmanem snadno a rychle

Nu a od horkých nápojů k těm studeným a pohříchu většinou alkoholickým. Co si tak třeba pořídit profesionální barmanský set na míchání nápojů ? Na výběr je od jediného šejkru až po čtrnáctidílný set kompletního vybavení, takže si vybere opravdu každý. Vše vyvedeno v nerez stylovém provedení a větší komplety navíc i s šikovným stojanem. Ceny začínají na 9.67 dolarech za čistě jen základní šejkr, ale určitě se vyplatí uvažovat o větším setu v ceně kolem 30 dolarů. Stanete se tak i vy domácím barmanem ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.