Společnost Motorola právě rozšířila svou produktovou řadu G Stylus, ve které od roku 2020 vždy jednou ročně vydá nový telefon s podporou dotykového pera. Tyto telefony přicházejí na svět zpravidla na začátku roku a ne jinak je tomu i letos a telefon Moto G Stylus 2022 se tak stává třetím modelem v této sérii. O čerstvě představeném telefonu se na síti zatím moc nemluvilo, protože se všichni tipaři nyní soustředí na vlajkový stroj Moto Edge 30 Pro, který se chystá na globální trhy. My se ale dnes pojďme podívat, co nabízí právě uvedený telefon se stylusem.

Hlavní parametry a cena

Telefon Moto G Stylus 2022 má celkem velký 6,8 palcový IPS LCD displej. Jeho rozlišení je FullHD+, obnovovací frekvence dosáhla na 90 Hz a poměr stran je 20:9. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední 16 MPix kameru. Hlavní fotoaparát leží ve vertikálním modulu v levém horním rohu zadního panelu. Je poskládaný ze tří snímačů a LED blesku. Primární senzor má 50 MPix, druhý 8 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Třetí, 2 MPix senzor, slouží pro zachycení hloubky ostrosti. Snímač otisků leží na hraně přístroje.

Na postu procesoru najdeme Helio G88 z dílen společnosti MediaTek. Na trh jde Moto G Stylus 2022 jen v jedné paměťové verzi s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. RAM tedy ve srovnání s loňským modelem narostla o 2 GB. Také kapacita baterie se zvýšila ze 4000 mAh na 5000 mAh. Telefon ale běží na systému Android 11 s nadstavbou My UX. Ovšem jak už název napovídá hlavním tahákem je podpora stylusu, který dobře poslouží pro rychlé psaní poznámek. Telefon jde na trh v barvách Twilight Blue a Metallic Rose. Na trhu v USA už nyní běží předběžné objednávky, prodeje startují 17. února/februára. Cena telefonu je 299,99 dolaru.