Sice se nyní vše točí kolem představovačky telefonů řady Galaxy S22, ale Samsung průběžně pracuje i na dalších strojích. Jedním z nich je i model Samsung Galaxy A53. Telefon mají tipaři v hledáčku už nějakou dobu a nesměle naznačují, že jeho uvedení je na dohled. Galaxy A53 už má za sebou certifikaci Tenaa a mohli jsme ho vidět jak na renderovaných snímcích, tak i na reálných fotkách.

Podle čerstvé zprávy získal telefon Samsung Galaxy A53 už i certifikaci NBTC a FCC. Vzhledem k tomu, že oba certifikační úřady fungují mimo Čínu, můžeme se proto těšit na globální uvedení telefonu. To může proběhnout buď na konci tohoto měsíce a nebo na začátku března/marca. Což by korespondovalo s uvedení modelu Galaxy A52, který Samsung poslal na trh loni v březnu. Pojďme se ale podívat, co všechno z vyčteme z certifikačních výpisů.

Certifikací NBTC prošel telefon s kódovým označením SM-A536E/DS (duální SIM) a certifikaci FCC má stejný model a také model s označením SM-A536E (single SIM). Podle certifikací má Galaxy A53 podporu nabíjení s výkonem 25 W a dále podporuje 5G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth a NFC. K tomu přidejme i parametry, které prozradila Tenaa. Telefon má 6,46 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+. V rámci použitého procesoru se spekuluje o Exynos 1200. Doplní jej 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a přední kamera má rozlišení 32 MPix. Hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 12 MPix a dva 5 MPix snímače. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou One UI 4.0.