Značka Realme připravuje dva nové telefony Realme 9 Pro a Realme 9 Pro Plus. Tipaři o nich mluví už několik měsíců a na síť posílají informace o jednotlivých parametrech. Před pár dny informace nabraly na rychlosti, což jednoznačně naznačuje, že uvedení telefonů je na spadnutí. Termín tipaři odhadovali na únor/február a to máme také nyní potvrzeno.

Uvedení telefonů Realme 9 Pro a Pro Plus proběhne 16. února v Indonésii, takže jej můžeme považovat za globální představovačku. Ovšem ve stejný den Realme telefony představí i na indickém trhu. Na indonéských stránkách značky už také visí pozvánka na představovačku a avízo hlavních parametrů obou telefonů. Nejdříve se podívejme, co nabízí model Realme 9 Pro Plus.

Telefon má Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. V displeji je integrovaný snímač otisků, který také slouží pro sledování tepové frekvence. Nechybí ani podpora NFC. Jako procesor výrobce použil čipset Dimensity 920 a přidal i kapalinové chlazení. Kapacita baterie na stránkách sice uvedena není, ale výrobce potvrdil, že podporuje rychlé nabíjení SuperDart s výkonem 60 W. Foto výbavu zastupuje hlavní trojitý fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem Sony IMX766 a podporou OIS. Designovou třešničkou je pak barva zadního panelu, která se mění díky technologii Light Shift.

Model Realme 9 Pro podporuje vyšší obnovovací frekvenci než jeho “plusový” bratr. Konkrétně je to 120 Hz, ale typ displeje není uveden. Telefon pohání procesor Snapdragon 695. Hlavní fotoaparát je také trojitý s primárním 64 MPix senzorem. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Stejně jako u modelu Pro Plus zde najdeme podporu NFC a technologii Light Shift pro změnu barvy zadního panelu.