Společnost Google vydala loni v říjnu/októbri své novinkové telefony a na svět přišla řada Google Pixel 6. Svým způsobem šlo o mimořádnou událost, protože výrobce podlehl současným trendům a v jejich duchu své telefony vylepšil. Oba stroje dostaly nový atraktivní design, nový procesor Tensor a speciálně upravený software. A nyní je zřejmé, že přesně tohle na fanoušky Google zafungovalo. I přesto, že si někteří z uživatelů stěžovali na určité nedostatky a chyby, láme řada Pixel 6 prodejní rekordy.

K tomu, jak dobře se řada Google Pixel 6 prodává, se vyjádřil i generální ředitel Alphabet, pan Sundar Pichai. Podle jeho slov vytvořila řada Pixel 6 nový čtvrtletní prodejní rekord, a to ve výdělcích za čtvrtý kvartál loňského roku. Prodejní úspěch připisuje především novým nástrojům pro překlad v reálném čase, který u uživatelů výrazně boduje. Přesná prodejní čísla u telefonů Pixel 6 ale Pichai neuvádí.

Když ale nahlédneme do výkazů “Google Services”, které zahrnují jak hardwarové, tak i softwarové produkty Google, zjistíme, že zisky skutečně narostly. Konkrétně za čtvrtý kvartál 2021 tržby dosáhly na 69 miliard dolarů. Což jednoznačně nárůst je ve srovnání se stejným obdobím roku 2020, kdy tržby dosáhly na 52,8 miliardy dolarů. Nárůst tedy určitě způsobily prodeje telefonů Pixel 6, ale je otázkou, zda jde o skutečně nejprodávanější telefony Pixel za dobu existence této série. Telefony totiž mají omezenou dostupnost ve srovnání se svými předchůdci a navíc jsou na trhu poměrně krátkou dobu.