Do prezentační akce Galaxy Unpacked společnosti Samsung už zbývá jen týden. Hlavní hvězdou večírku bude řada Samsung Galaxy S22. Letošní vlajkové telefony už vyhlíží spousta fanoušků a na síti je hromada informací o parametrech těchto strojů. Jednou z těch zásadních je zpráva o použití různých procesorů na různých trzích.

Z předchozích zpráv víme, že Samsung ani letos neupustí od své strategie použití vlastního procesoru Exynos 2200 a zároveň i čipsetu Snapdragon 8 Gen1. Řada Samsung Galaxy S22 tak půjde na některé trhy se Samsung procesorem a na jiné s procesorem Qualcomm. Pro mnohé potenciální kupce je ale důležité, jaký čipset jejich telefon pohání. A tento aspekt možná ovlivní jejich rozhodnutí o koupi. A proto se dnes zajdeme podívat na stránky SamMobile. Na nich totiž najdeme informaci o tom, na které trh půjdou telefony s Exynosem 2200, a na které naopak se Snapdragonem 8 Gen1.

Podle zprávy půjdou telefony s procesorem Exynos 2200 na trhy v Evropě, Společenství nezávislých států (bývalé svazové republiky Sovětského svazu), jihozápadní Asii, Středním východě a v Africe. Verze se Snapdragonem 8 Gen1 se dostanou na trhy v Číně, Japonsku, Latinské Americe, Severní Americe, Jižní Koreji a jihovýchodní Asii. Pro nás, Evropany, je tedy zřejmě připravena verze s čipsetem Samsung. Je ale zajímavé, že výrobce letos rozšířil trhy, na které půjdou telefony s procesorem Qualcomm. Zpravidla je posílal jen do Číny a do Severní Ameriky. Ale výrobce zatím tuto prodejní strategii nepotvrdil, takže ji berme s rezervou.