V posledních dnech se vše točí kolem globálního vydání vlajkového telefonu Moto Edge X30. S tímto obchodním názvem se telefon prodává v Číně, ovšem na globálních trzích jej potkáme s názvem Moto Edge 30 Pro. To je asi ten nejzásadnější rozdíl. Víme i to, že tento vlajkový stroj Motorola mimo Čínu představí už během února/februára, což docela nedávno uvedl jeden ze známých tipařů. A dokonce jsme měli možnost vidět i první renderované snímky telefonu.

A u vzhledu globální verze telefonu Moto Egde 30 Pro se na chvíli zdržíme i dnes. Na stránkách 91Mobiles se totiž objevily další renderované obrázky. Pokud je porovnáme s předchozími snímky zjistíme určité rozdíly. Starší rendery totiž ukazovaly na drobné designové změny, zejména  na zadním panelu. Logo Motoroly se z obvyklého umístění ve středu zad přesunulo do levého dolního rohu. Na nových snímcích je ale zpět na svém klasickém místě.

Modul hlavního fotoaparátu je u globální verze stejný jako u verze čínské. To znamená, že má oválný tvar a jsou v něm tři snímače a LED blesk. Čelní panel Moto Edge 30 Pro má úzké rámečky a ve středu jeho horní části leží “díra” pro selfie kameru. Takže shrnuto a podtrženo, design obou verzí telefonu je podle nových renderů naprosto stejný. Pokud se tedy designéři renderů nepletou, jedinou změnou mezi telefony je opravdu jen změna obchodního názvu. Ovšem někteří tipaři poukazovali na to, že se u globálního modelu snímač otisků přesunul z hrany zařízení pod displej. Uvidíme tedy, co na to řekne výrobce a také doufáme, že už brzy odtajní termín globálního představení.