Xiaomi nedávno poslali na trh (pohříchu zatím jen ten čínský) výborné modely své nové generace vlajkových lodí. A jak základní Xiaomi 12, tak odlehčené Xiaomi 12X patří rozměrově na dnešní poměry k těm menším kouskům. Ano, 6.28-palcová úhlopříčka se dnes opravdu pokládá za něco menšího, než je v kraji obvyklé. Tomu bychom asi pár let zpátky jen tak nevěřili. Každopádně i tak jde o výrazně větší kousky, něž jsou nejmenší modely konkurence, ať už jde o Samsung, Apple, nebo další výrobce. A možná už se pracuje na ještě kompaktnějším řešení, kterým má být Xiaomi 12 Mini.

Na webu se tak předevčírem objevil první údajný render tohoto chystaného telefonu. Snímek pochází od čínského leakstera @Shadow_Leak a je velmi těžké odhadovat jeho věrohodnost. Každopádně render zachycuje zadní panel telefonu s trojicí foto-senzorů, kde je ten největší neobvykle umístěn pod těmi menšími. Alespoň tak design telefonu vystupuje z řady. Celkově jsou pak foto-senzory tři a vedle nich pravděpodobně dokonce trojitý blesk. Logo Xiaomi na spodku zadního panelu je pak diskutabilní, protože firma většinou své modely podobně nehyzdí.

O Xiaomi 12 Mini ale spekulují i jiné zdroje, takže se třeba kompaktního modelu čínského giganta opravdu dočkáme. Úhlopříčka displeje by každopádně měla být pod 6 palců, ale kolik přesně se velmi těžko odhaduje. Globální zákazník totiž při pohledu na prodejní čísla jednoznačně preferuje velké telefony a tak to asi Xiaomi nebudou přehánět s miniaturizací. Co se týče designu, tak berme dnešní render s rezervou, protože telefon může vypadat ještě zcela jinak. A o případné výbavě pak pro jistotu netušíme zcela nic. Jak by se vím malé Xiaomi 12 líbilo ?