Značka Realme na sebe dokáže pořádně upozornit. Byli jsme toho svědky v loňském roce a budeme zřejmě i letos. Dost možná už za pár dní. Tipaři totiž odhadují, že telefony Realme 9 Pro, 9 Pro Plus a také standardní model mohou debutovat už v tomto měsíci. Je jasné, že tím nejzajímavějším kouskem v sérii je model Pro Plus a i proto o něm máme asi nejvíc informací. Víme například to, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W.

Na světě je ale další zpráva, která upozorňuje na neobvyklý parametr telefonu Realme 9 Pro Plus. Na svém twitterovém účtu ji zveřejnil CEO Realme, pan Madhav Sheth, takže ji považujeme za platnou. Sheth tedy dnes potvrdil to, o čem se už nějakou dobu spekulovalo. A to sice senzor tepové frekvence, což je jistě zajímavá vychytávka.

Princip měření tepové frekvence je svým způsobem jednoduchý. Telefon má snímač otisků prstů integrovaný do displeje, který zároveň funguje jako senzor pro měření tepu. Pro zahájení měření je potřeba otevřít nástroj pro měření tepu a podržet prst na snímači otisků tak dlouho, dokud se naměřená hodnota neobjeví na displeji. Je pravděpodobné, že k dispozici bude i aplikace, která bude naměřené hodnoty archivovat a porovnávat. Zatím to ale vypadá, že senzor pro měření tepu dostane jen model Realme 9 Pro Plus. Doufejme, že výrobce už brzy zveřejní přesný termín, kdy řadu Realme 9 oficiálně představí.