Skládací telefony se sice navzdory očekáváním nestaly nějakým velkým hitem, ale i přesto je má poměrně dost výrobců ve svých portfoliích. Mezi nimi je už od konce loňského roku i společnost Oppo. Na svém kontě mají první skládací telefon Oppo Find N, který vzhledem lehce připomíná skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 3. Ovšem zdá se, že Oppo v rámci skládacích telefonů ještě neřeklo své poslední slovo.

Na stránkách 91Mobuiles totiž najdeme informaci, která pochází od tipaře Mukula Sharmy. Tipař tvrdí, že Oppo nyní začalo pracovat na dalším skládacím stroji. Nový telefon má prý ale jinou konstrukci a tou je tolik populární “véčko”. Jde tedy o první véčkový skládací telefon společnosti a opět se můžeme domýšlet, že inspiraci pro design čerpají u telefonu Galaxy Z Flip 3. Véčkový skládací telefon prý Oppo představí v průběhu třetího kvartálu letošního roku v řadě Find. Cena bude údajně nižší než u Galaxy Z Flip 3.

Rozhodnutí společnosti Oppo připravit véčkový skládací telefon je logické. Telefony, které se skládají jako Find N jsou sice skvělé, ale jsou také velmi drahé. Cenou hravě překonají i běžné vlajkové telefony. Kdežto telefony koncipované jako véčko vycházejí z už mnoho let populárního designu. Navíc jsou snadno ovladatelné a mají nižší cenu. To jim dává na trhu daleko větší šance na vysoké prodeje. Na tuto strategii ostatně vsadilo víc výrobců včetně Samsungu a nebo Motoroly. Uvidíme, jak tuto příležitost uchopí Oppo a doufáme, že nám už brzy sdělí alespoň nějaké podrobnosti o svém véčkovém skládacím stroji.