Značka Infinix chystá svůj úplně první telefon s podporou 5G sítí. Jeho obchodní název je Infinix Zero 5G a my už víme, jak bude vypadat a známe i některé z jeho parametrů. Tipaři před pár dny odhadovali, že jej výrobce už brzy pošle na trh, a to v první řadě na ten indický. Přesný termín uvedení jsme ale až doposud neznali.

Když se ale dnes podíváme na Twitter, najdeme tu krátkou zprávu tipaře Abhisheka Yadava. V ní potvrdil, že telefon Infinix Zero 5G výrobce v Indii oficiálně představí už 8. února/februára. K této informaci přidal i potvrzení některých parametrů telefonu. Vzhledem k tomu, že jde o první 5G telefon značky Infinix, tipař uvádí, že dostane podporu 13 pásem pro 5G připojení v Indii. Dále potvrdil i procesor Dimensity 900 s LPDDR5 RAM a interním úložištěm UFS 3.1.

K dalším parametrům modelu Infinix Zero 5G patří 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Primární snímač hlavního fotoaparátu má 48 MPix a v sestavě jej doplní makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. U těchto senzorů ale zatím rozlišení neznáme. Fotoaparát má prý vylepšenou podporu AI. Snímač otisků leží na hraně zařízení v tlačítku napájení. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 33 W nabíjení a operačním systémem je Android 11 s nadstavbou XOS. Cena na indickém trhu může začínat na 20000 indických rupiích, což je zhruba 268 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.