Značka Infinix chystá svůj úplně první telefon s podporou 5G sítí. Jeho obchodní název je Infinix Zero 5G a my už víme, jak bude vypadat a známe i některé z jeho parametrů. Tipaři před pár dny odhadovali, že jej výrobce už brzy pošle na trh, a to v první řadě na ten indický. Přesný termín uvedení jsme ale až doposud neznali.

Když se ale dnes podíváme na Twitter, najdeme tu krátkou zprávu tipaře Abhisheka Yadava. V ní potvrdil, že telefon Infinix Zero 5G výrobce v Indii oficiálně představí už 8. února/februára. K této informaci přidal i potvrzení některých parametrů telefonu. Vzhledem k tomu, že jde o první 5G telefon značky Infinix, tipař uvádí, že dostane podporu 13 pásem pro 5G připojení v Indii. Dále potvrdil i procesor Dimensity 900 s LPDDR5 RAM a interním úložištěm UFS 3.1.

K dalším parametrům modelu Infinix Zero 5G patří 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Primární snímač hlavního fotoaparátu má 48 MPix a v sestavě jej doplní makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. U těchto senzorů ale zatím rozlišení neznáme. Fotoaparát má prý vylepšenou podporu AI. Snímač otisků leží na hraně zařízení v tlačítku napájení. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 33 W nabíjení a operačním systémem je Android 11 s nadstavbou XOS. Cena na indickém trhu může začínat na 20000 indických rupiích, což je zhruba 268 dolarů.