Mezi fanoušky mobilních technologií a chytrých telefonů obzvláště asi není jediný, který by nevěděl, že na začátku února/februára proběhne akce Galaxy Unpacked. Na ní společnost Samsung představí svou letošní vlajkovou řadu Samsung Galaxy S22. O chystaných telefonech už víme v podstatě všechno a dokonce známe i jejich odhadované ceny. To ale neznamená, že se na síti ještě do představovačky nemohou objevit nové zvěsti a informace.

Propagační snímky a promo video řady Samsung Galaxy S22 podle stránek PhoneArena zveřejnil na Twitteru jihokorejský tipař Dohyun Kim. Tipař potvrdil, že v řadě najdeme tři telefony, což ale není tajemstvím. První z nich, Galaxy S22, má 6,1 palcový displej. Druhý, Galaxy S22 Plus, má 6,6 palcový displej a třetí, Galaxy S22 Ultra, má 6,8 palcovou obrazovku. Dále tipař zveřejnil i parametry standardního a Plus modelu, kdy asi největšími rozdíly mezi nimi je velikost displeje a kapacita baterie.

Standardní Galaxy S22 má 3700 mAh baterii, kdežto Galaxy S22 Plus dostane 4500 mAh akumulátor. Oba dva telefony pohání buď procesor Snapdragon 8 Gen1 a nebo Exynos 2200. Použitý čipset se liší podle trhů a regionů. U obou telefonů, bez ohledu na použitý čipset, můžeme čekat 8 GB operační paměti a 128 GB případně 256 GB interního úložiště. Stejná je i jejich foto výbava. S procesory na tom ale bude stejně i model Ultra, který také půjde na trh ve dvou verzích. K nim dostane 8/12 GB RAM a 128/256/512 GB interního úložiště a baterii s kapacitou 5000 mAh. V závěru ještě doplníme, že předběžné objednávky telefonů údajně začnou 14. února a prodeje odstartují 25. února.