Telefon Red Magic 7 může v příštím měsíci celkem pořádně zamíchat kartami v segmentu herních strojů. Rozhodně bude velkým konkurentem modelu Redmi K50 Gaming, který také v příštím měsíci půjde na trh. A vzhledem k tomu, že je o herní telefony čím dál tím větší zájem, bude to jistě těžký souboj. Výrobci se totiž snaží přizpůsobit telefony určené pro hraní mobilních her přesně tomuto účelu. Ať už jde o speciální herní design, chlazení a nebo vysoké obnovovací frekvence displejů.

Z Tenaa výpisu a fotek víme, že design telefonu Red Magic 7 je opravdu herní. Hernímu telefonu odpovídá i velikost displeje s úhlopříčkou 6,8 palce a obnovovací frekvence je až 165 Hz. Výrobce použil i vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1, takže je na pořádný herní stroj zaděláno. Dokonce i chlazení je podle tipaře Digital Chat Station velmi výkonné s aktivním ventilátorem s až 20000 otáčkami za minutu. Také operační paměť dosáhne až na 18 GB. Hernímu segmentu je přizpůsobeno i rychlé nabíjení, které má výkon 165 W.

Ovšem novou a určitě zajímavou informací, kterou tipař zveřejnil je to, že telefon Red Magic 7 v globálním vydání může mít dvě verze. Jedna z nich bude mít přední kameru pod displejem. Tím výrobce dosáhne designu skutečně plně využitelné obrazovky bez výřezů či “děr” pro přední kameru. A i to může být pro hráče her velmi dobrým řešením. Můžeme také říci, že společnost ZTE, pod kterou spadá i značka Nubia, už má s kamerou pod displejem své zkušenosti. ZTE totiž před dvěma lety vydala světově první telefon s takto koncipovanou přední kamerou. Nešlo ale o herní telefon. Pokud se tedy tipař nemýlí, mohlo by jít o další prvenství v rámci komerčního použití kamery pod obrazovkou. Ovšem jako vždy raději počkejme na potvrzení výrobce.