Loňská integrace OnePlus plně pod křídla OPPO přinesla kromě sloučení vývoje a marketingu i jeden další, velmi podstatný zásah. Došlo totiž i k integraci zdrojových kódů systémů obou značek, takže se tyto dříve velmi odlišné platformy výrazně přiblížily. To s sebou samozřejmě neslo i pořádnou vlnu nelibosti fanoušků hlavně OnePlus, protože právě softwarová stránka věci pro ně často byla důvodem k pořízení tohoto telefonu. ColorOS od OPPO je prostě jiný….Už před časem ale spojené firmy oznámily práce na zcela novém jednotném unifikovaném systému. Který by podle posledních zpráv měl dostat název H2OOS.

Informace pochází od známého indického tipstera Mukula Sharmy a OnePlus a OPPO nám tak dávají poměrně vtipnou lekci chemie. Název nového systému totiž dává smysl právě fanouškům OnePlus, Původně se totiž firemní systém jmenoval Hydrogen OS (pro Čínu) a Oxygen OS (pro globální trhy). A protože spojením vodíku a kyslíku vznikne voda (H₂O.), tak tu poměrně vtipnou slovní hříčkou vznikne H2OOS. Zajímavostí nového názvosloví je i nulový historický odkaz na ColorOS od OPPO, protože nový unifikovaný systém jménem navazuje jen na OnePlus. Možná tak jde o službu fanouškům a drobnou úlitbu bohům.

Původně se také spekulovalo, že by nový unifikovaný systém měl být stále lehce upravován pro rozdílné potřeby OnePlus a OPPO telefonů. Osobně to ale nepokládám za dlouhodobě udržitelné a opět se tak spíše špičky firmy snažily uklidnit rozbouřené veřejné mínění. Každopádně už je projekt unifikovaného systému ve finální fázi a H2OOS by se mělo veřejnost představit už během příštích měsíců. My pak můžeme jen doufat, že tento zásah nepohřbí zcela to dobré ze softwarové historie OnePlus.