Předevčírem nám zástupci Samsungu oficiálně potvrdili velkou představovačku Galaxy Unpacked přesně podle předpokladů, tedy 9. února. Na ní budou hlavní hvězdou modely nové high-end řady telefonů Galaxy 22. Mezi nimi se pak samozřejmě bude vyjímat špičkový a také velmi drahý model Galaxy S22 Ultra. Zájemci s naditou prkenicí by ale možná neměli jásat předčasně. Jejich snový telefon totiž možná nabere poměrně masivní skluz kvůli nadměrnému zájmu.

Tvrdí to alespoň korejský expert Dohyun Kim a podle něj v Samsungu očekávají výrazný nárůst zájmu o nejvyšší model. Na tom se určitě podepsala i absence modelu Note, který tak Galaxy S22 Ultra v podstatě supluje. Poptávka tak prý přesahuje výtěžnost, takže to pro mnohé zájemce vypadá na pořádnou čekací lhůtu. Ta by se prý může pohybovat až kolem 3 měsíců. Vysvětlení Samsungu o “výtěžnosti” má určitě hlubší pozadí, protože určitě zasáhla i globální čipová krize. Na rozdíl od minulých let má totiž většina globálních modelů Galaxy S22 procesory Snapdragon 8 Gen 1. A o potížích Qualcommu s jeho produkcí si štěbetají i vrabci na střechách.

Svoji roli mohla sehrát i promo akce Samsungu, který nabízel speciální rezervační akci za $50 a se spoustou výhod a bonusů. Rezervace tak v porovnání s minulým rokem opravdu narostly do nebes. Škarohlídi samozřejmě o všem pochybují a za vším vidí jen umělé snahy korejského giganta o vyvolání umělého nedostatku. Pravda možná bude někde uprostřed, ale to fanouškům asi nepomůže. Na novou hračku si prostě a jednoduše budou muset ještě počkat. A údajné tříměsíční zpoždění je tak horší, než třeba u ohebného Galaxy Z Fold3.