Herní vyžití a Chromebooky od Googlu bylo odjakživa spojení, které k sobě prostě nepasovalo. Chromebooky na to prostě a jednoduše neměly nejen výkon, ale ani platformu. Chrome OS je totiž přece jen velmi základní systém, který se s plnohodnotnými Windows v mnoha ohledech prostě nedá srovnávat. Z velké části jste zcela závislí na online nástrojích a možnost rozhodně nejsou tak rozsáhlé. Na druhou stranu jde o velmi levná zařízení, takže pokud potřebuje opravdu jen surfovacího pomocníka bez velkých nároků, tak určitě svoji roli zastanou se ctí.

Možná se už ale blýská na lepší časy právě i v herní oblasti. Sice to zní trochu jako sci-fi, ale evidentně se na všem opravdu pracuje. Momentálně jsou majitelé Chromebooků odkázáni na streamovací služby jako je Google Stadia nebo nVidia GeForce Now. Ale budoucností by měl být přímý přístup ke knihovně Steamu. Google totiž pracuje na projektu Borealis, založeném právě na vrstvě od tvůrců Steamu (Valve), který by měl přinést možnosti a obří knihovnu Steamu i na Chromebooky. Oficiální vyjádření k věci sice ještě neexistuje, ale náznaků už je více než dost.

Pokud ale Chromebooky opustí pole streamování her a dají se na standardní cestu, tak k tomu rozhodně budou potřebovat více výkonu. A i v této oblasti to vypadá velmi nadějně, protože Mediatek spolu s nVidií údajně pracují na RTX grafikách pro tuto platformu. To by znamenalo pořádný výkonnostní skok v grafickém výkonu. Správný herní stroj také samozřejmě potřebuje i RGB podsvícení a “hejblátka”. Proto se prý mají brzy objevit Chromebooky s RGB klávesnicemi a podobnými skopičinami. Tak hodně štěstí.