Znovu si zopakujme, že společnost Xiaomi představila na konci roku telefony řady Xiaomi 12. Uvedení ale proběhlo jen pro čínský trh a na ten globální se nové stroje teprve chystají. Zde představovačka zřejmě proběhne na konci února/februára a nebo na začátku března/marca. Xiaomi už chystá a testuje globální verze a víme, že například globální Xiaomi 12X už získal evropskou certifikaci CE. Standardní globální model už prošel testy Geekbench a nyní se na Geekbench objevil i globální Xiaomi 12 Pro a najdeme jej i na testovacím webu HTML5.

A právě na posledně jmenovaný telefon, Xiaomi 12 Pro, se dnes podíváme trochu blíž. Stránky MySmartPrice totiž zveřejnily Geekbench výpis a s ním i některé podrobnosti o parametrech telefonu. V testovacím výpisu figuruje Xiaomi 12 Pro s kódovým označením 2201122G. Z posledního písmena v označení jasně plyne, že skutečně jde o globální verzi. Telefon běžel na systému Android 12 s nadstavbou MIUI 13.

Výpis dále potvrdil i procesor Snapdragon 8 Gen1 a také 12 GB operační paměti. Je ovšem pravděpodobné, že na globální trhy půjde i verze s 8 GB RAM. A podívejme se i na skóre. V Single-core testu telefon nasbíral 1145 bodů a ve více jádrovém testu pak 3578 bodů. Na testovacím webu HTML5 má globální Pro model stejné kódové označení jako v Geekbench. V testech HTML5 získal telefon 474 body z 555 možných bodů s tím, že běžel na systému Android 12. Nu a vzhledem k tomu, že v podstatě všechny telefony řady Xiaomi 12 už mají některé certifikace a procházejí různými testy, je možné, že se jich na globálních trzích dočkáme už v příštím měsíci.