Únorový termín oficiálního představení nové řady čínského Realme se čekal už dlouho, ale až dodnes jsme neměli v ruce konkrétní datum. Jeden z indických všudybylů tipsterů ale dnes konečně publikoval i přesný termín uvedení nových telefonů. Má se navíc jednat o světovou premiéru, takže s nějvětší pravděpodobností půjde o globální verze. Překvapivě ale neuvidíme základní model řady, protože se hovoří pouze o Realme 9 Pro a Realme 9 Pro+. Oboje samozřejmě s přídomkem 5G. Indický den pak o den později absolvuje další představovačku řady Realme 9, takže že by základní model byl plánován jen pro Indii ?

Určitě ale neublíží si projít hlavní parametry obou hlavních protagonistů, protože půjde o telefony, které se asi dostanou i k nám. Realme 9 Pro 5G bude útočit na peněženky třeba 6.59-palcovým LCD FullHD+ 120 Hz displejem nebo procesorem Snapdragon 695. Čtečka otisků prstů pak bude samozřejmě na boku telefonu. Hlavní fotoaparát má být trojitý se 64 Mpx + 8 Mpx  + 2 Mpx senzory a 16 Mpx selfie kamerkou. Baterie je na dnešní dobu lehce nadprůměrných 5000 mAh a slušné 33W nabíjení. Indická cena by údajně měla v přepočtu začínat na 226 dolarech, i když to je jen 4 GB verze. Uvidíme, jak se pochlapí evropské ceny.

To Realme 9 Pro+ 5G bude přece jen mířit ještě o fous výš. DIsplej bude tentokrát 6.43-palcový AMOLED s 90 Hz a procesorem bude Dimensity 920 s větší porcí paměti. Stejně tak fotoaparát vypadá na papíře lépe, protože hlavním senzorem bude upravený 50 Mpx Sony 766 s OIS. Díky použití AMOLED displeje je také možné čtečku otisků integrovat přímo pod něj. Na druhou stranu došlo k mírnému snížení kapacity baterie na 4500 mAh. Skok v indické ceně je ale poměrně lidový a tak by telefon měl stát od 265 dolarů. Což by vůbec nebylo marné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.